Ten makijaż to odzwierciedlenie prawdziwej femme fatale. Jest surowy, a zarazem uwodzicielski i zmysłowy

Jeśli szukasz makijażu idealnego na wieczorne wyjście, postaw na siren eyes. Dzięki niemu podkreślisz oczy oraz nadasz im uwodzicielskiego i zmysłowego spojrzenia. Ten makijaż jest prosty w wykonaniu, a przyciąga wzrok każdego.

Makijaż siren eyes

Makijaż siren eyes daje efekt przyciągającego spojrzenia, któremu trudno się oprzeć. Stąd też jego nazwa, która w polskim tłumaczeniu oznacza oczy syreny. Według legend były one kusicielskimi i zdradzieckimi stworzeniami morskimi, które wabiły niczego nieświadomych żeglarzy ku pewnej zgubie. Makijaż ten to odzwierciedlenie uwodzicielstwa, kobiecości i zmysłowości. Dzięki niemu przyciągniesz spojrzenie każdego niczym śpiew syreny. Siren eyes doskonale sprawdzi się on na wieczorne wyjście.

 

Czytaj też: Jak unieść włosy u nasady? 3 triki fryzjerów na spektakularną objętość. Efekty cię zaskoczą

Jak wykonać makijaż siren eyes?

Wykonanie makijażu siren eyes nie jest zbyt skomplikowane. Cała uwaga skupia się tutaj na oczach, którym oczywiście musimy poświęcić najwięcej czasu. Makijaż zaczynamy od nałożenia bazy pod cienie lub korektora na powieki, aby wyrównać koloryt skóry. W zewnętrznym kąciku oka za pomocą ściętego małego pędzelka rysujemy cienką, długą kreskę brązowym cieniem. Kreska ta powinna zaczynać się w 2/3 długości oka. Tym samym pędzelkiem i cieniem rysujemy również kreskę w wewnętrznym kąciku oka. Obydwu kreskom nadajemy nieco rozdymionego charakteru, rozcierając je delikatnie puchatym pędzelkiem do cieni.

W tych samych miejscach ponownie malujemy kreski, tym razem używając do tego czarnego cienia lub eyelinera. Dolną linię wodną oka podkreślamy czarną kredką. Rzęsy malujemy klasycznym, czarnym tuszem, wyciągając je mocno do zewnątrz. W zewnętrznym kąciku oka możemy dokleić połówki lub kilka kępek sztucznych rzęs, co pozwoli nam uzyskać mocniejszy efekt. W wewnętrzny kącik oka i na środek powieki nakładamy rozświetlacz, który rozjaśni spojrzenie.

Czytaj też: Zazwyczaj wykorzystujesz ją do zmywania makijażu, tym razem nałóż na włosy. Efekt może cię zaskoczyć

Więcej o: