Tego unikaj, jeśli masz cerę naczynkową. Sprawisz tym, że skóra będzie bardziej czerwona i podrażniona

Cera naczynkowa sprawia wiele problemów, a stale pojawiający się rumień przysparza kobietom kompleksy. Jednym słusznym rozwiązaniem jest dobór odpowiedniej pielęgnacji. Podpowiadamy czego unikać, a co włączyć do pielęgnacji w przypadku cery naczynkowej.

Cera naczynkowa to problem wielu kobiet

Cera naczynkowa bywa dość problematyczna. Przez to, że w przypadku tego typu cery naczynia krwionośne znajdują się nieco płycej niż w cerze normalnej, na twarzy często pojawia się rumień oraz nieestetyczne pajączki szczególnie w okolicy nosa. Wiele kobiet miewa przez to kompleksy i unika wyjścia z domu bez makijażu. Cera naczynkowa jest również bardzo wrażliwa. Widoczny rumień pojawia się pod wpływem niskich lub wysokich temperatur panujących w otoczeniu, a także podczas menstruacji, zaparć czy skoków ciśnienia. Nieprzyjemne skutki posiadania cery naczynkowej można zniwelować lub jeszcze bardziej zaostrzyć w zależności od sposobu pielęgnacji.

 

Czytaj też: Ta fryzura a' la Barbie będzie królowała jesienią. Lekkie cięcie, które optycznie wyszczupli twarz

Czego unikać przy cerze naczynkowej?

Cera naczynkowa wymaga wielu poświęceń. Jeśli chcemy zadbać o jej zdrowy wygląd, musimy zrezygnować z niektórych czynności. Przede wszystkim posiadaczkom cery naczynkowej nie zaleca się korzystać z sauny ani brać gorących kąpieli. Ciepłe powietrze i wysoka temperatura sprawi, że rumieńce na policzkach pojawią się w mgnieniu oka. Latem warto unikać również ekspozycji na słońce, a w sezonie jesienno-zimowym odradza się opalania w solarium. W pielęgnacji należy unikać kosmetyków zawierających alkohol oraz peelingów gruboziarnistych i produktów, silnie złuszczających skórę.

 

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery naczynkowej?

W przypadku cery naczynkowej warto obserwować, jak nasza skóra reaguje na dane kosmetyki. Dzięki temu łatwo wyeliminujemy te, które ją podrażniają. Najważniejszym punktem w pielęgnacji tego typu cery jest zapewnienie jej odpowiedniej ochrony, czyli regularne stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. W sezonie jesienno-zimowym warto włączyć do pielęgnacji tłuste kremy, które stworzą barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi takimi jak mróz czy wiatr. Mając cerę naczynkową, należy wybierać kosmetyki o działaniu kojącym, łagodzącym i nawilżającym. Warto sięgać również po specjalne produkty przeznaczone do tego typu cery, które wzmocnią kruche naczynka krwionośne.

Czytaj też: Ten żel do brwi sprzedaje się jak świeże bułeczki! Kosztuje tylko 15 zł, a trzyma się przez cały dzień

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.