Jak uporać się z potliwością stóp? Wykonuj te kąpiele regularnie, a zniwelujesz uciążliwy problem

Nadmierna potliwość stóp to dość uciążliwy problem, który dotyka wielu osób. W walce z jego negatywnymi skutkami oprócz profesjonalnych specyfików warto wykonywać domowe kąpiele, które pozwolą szybciej pozbyć się dolegliwości.

Nadmierna potliwość stóp

Z nadmierną potliwością stóp zmaga się wiele osób. Jest to dość uciążliwy problem, którego nie zawsze jest się łatwo pozbyć. Powoduje on nie tylko nieprzyjemny zapach, ale wywołuje również dyskomfort. Oprócz tego nadpotliwość stóp może prowadzić do rozwoju grzybicy. W aptekach i drogeriach można zakupić specjalne, profesjonalne preparaty, które pomagają uporać się z tą dolegliwością. Jednak często to nie wystarcza. Warto wówczas spróbować załagodzić problem domowymi sposobami.

Pielęgnacja stópPielęgnacja stóp fot. pexels.com

Czytaj też: Ta torebka z Action to jeden z najmodniejszych modeli na jesień. Kosztuje 30,95 zł, a wygląda jak z wybiegów mody

Domowe ziołowe kąpiele na nadpotliwość stóp

Niektóre zioła posiadają cenne właściwości, które sprawdzają się w przypadku walki z nadmierną potliwością stóp. Skuteczne okazuje się regularne wykonywanie domowych kąpieli z takich ziół jak szałwia, rumianek, kora dębu czy brzoza. Kąpiele te redukują nieprzyjemny zapach oraz mogą pomóc zmniejszyć produkcję potu. Jest to możliwe dzięki temu, że zioła ograniczają rozwój flory bakteryjnej na powierzchni skóry oraz regulują pracę gruczołów potowych i łojowych. Kora dębu wykazuje działanie ściągające, rumianek posiada właściwości antybakteryjne i odwadniające, a szałwia ma właściwości antyseptyczne i antyperspiracyjne.

Kąpiel stópKąpiel stóp fot. shutterstock.com

Jak wykonywać domowe ziołowe kąpiele?

Domowe ziołowe kąpiele są bardzo proste w przygotowaniu. Wybrane zioła zaparzamy w dużej misce, zalewając 2-3 łyżki ziół 1 litrem zagotowanej wody. Taki napar pozostawiamy do zaparzenia przez około 10 minut (w zależności od rodzaju ziół). Gdy zioła się zaparzą, napar możemy przecedzić lub nie  – jak nam wygodniej. Następnie dolewamy do miski około 1 litra chłodnej wody i w takim roztworze moczymy stopy przez 15-30 minut. Ziołowe kąpiele można wykonywać codziennie lub co kilka dni. Oprócz zredukowania nadmiernego pocenia się stóp przyniosą one również ukojenie po całym dniu.

Czytaj też: Lekki, dziewczęcy i modny. Makijaż "back to school" podbija TikToka

Więcej o:
Copyright © Agora SA