Grzywka na jesień? Te 3 fryzury pięknie podkreślają rysy twarzy

Grzywka to ten rodzaj fryzury, który podobno kocha się lub nienawidzi. Niezależnie od upodobań, faktem jest, że w tym sezaonie grzywki będą miały swoje 5 minut popularności. Na takie fryzury, już teraz zdecydowało się wiele gwiazd.

Birkin bangs

Grzywka to coś, co w tym sezonie zdecydowanie powróci do łask! Jakie cięcia będą cieszyły się największą popularnością? Birkin bangs to z pewnością jedno z nich. Czym się charakteryzuje?

 

Birkin bangs to grzywka inspirowana nikim innym jak samą Jane Birkin, czyli niekwestionowaną ikoną lat 60. Ten rodzaj grzywki charakteryzuje się prostym cięciem. Najczęściej sięga ona aż do brwi, delikatnie je przysłaniając. Ważną cechą dla birkin bangs są lekkie prześwity, nie jest ona również tak gęsta jak innego tego typu grzywki. 

 

Grzywka w stylu Jane Birkin to ulubiona fryzura wielu popularnych gwiazd. Nosi ją między innymi Jena Ortega czy Lily Collins.

Baby bangs

Pozostając w temacie grzywek ciętych na prosto, nie sposób nie wspomnieć o grzywce, o której w ostatnim czasie zrobiło się szczególnie głośno, a to wszystko za sprawą Kim Kardashian. Mowa oczywiście o baby bangs, w której Kim zaprezentowała się na gali This Is About Humanity.

 

Grzywka typu baby bangs dość mocno przypomina swoim wyglądem wspomnianą wyżej birkin bangs. Znaczącą różnicę stanowi wyłącznie jej długość. Grzywka w stylu Kim Kardashian sięga bowiem jedynie do połowy czoła. 

Curtain bangs

W zestawieniu najmodniejszych fryzur na jesień 2023 nie mogło zabraknąć także curtain bangs, czyli grzywki rozkładającej się po obu stronach twarzy. Ta fryzura to zdecydowanie najbezpieczniejsza, spośród wszystkich wymienionych powyżej opcji. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które pragną zmienić coś w swoim wyglądzie, jednak bez znaczącego szaleństwa. 

 

Curtain bangs to cieniowana grzywka na boki z przedziałkiem na środku. Może ona sięgać do linii brwi lub nawet żuchwy, zachodząc przy tym delikatnie na oczy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA