Raz na zawsze pozbądź się czerwonych kropek po goleniu nóg. Idealna skóra w kilku prostych krokach

Czerwone kropki pozostające na skórze po goleniu nóg to problem, który dotyczy bardzo wielu kobiet. Są one nieprzyjemne i wyglądają dość nieestetycznie. Jak pozbyć się tzw. "truskawkowych nóg"? Wystarczy, że będziesz przestrzegać tych kilku prostych kroków.

„Truskawkowe nogi" – czym są i dlaczego pojawiają się na naszej skórze?

Truskawkowe nogi to termin, którym powszechnie określa się czerwoną, obecną na skórze wysypkę. Czerwone kropki najczęściej pojawiają się na nogach po goleniu włosów. Co jednak dokładnie wpływa na pojawienie się tego mało estetycznego problemu?

Czerwone kropki zwane truskawkowymi nogami mogą mieć co najmniej kilka różnych przyczyn. Należą do nich:

  • zatkane pory
  • rogowacenie okołomieszkowe
  • zapalenie mieszków włosowych
  • golenie nóg

Jak pozbyć się „truskawkowych nóg"? 

„Truskawkowe nogi" to problem, któremu nie sposób zaradzić za pomocą jednego magicznego produktu. W tym przypadku ważna jest cała pielęgnacyjna rutyna, skupiona wokół golenia nóg. O krokach, jakie należy pojąć w celu zredukowania problemu czerwonych kropek, w jednym ze swoich filmów opowiedziała tiktokerka: mama_dermatolog.

Aby pozbyć się czerwonych kropek na skórze, należy zadbać zarówno o odpowiednią pielęgnację przed, jak i po goleniu. Pierwszą zasadą jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Przed depilacją, lecz nie tego samego dnia warto jest zastosować peeling z kwasem mlekowym, a po złuszczaniu balsam łagodzący z aloesem, alantoiną, pantenolem, czy mocznikiem w stężeniu do 5%. Samą depilację należy wykonywać z włosem, a nie pod włos, czystą i często wymienianą maszynką. Warto także zadbać o to, by była ona przechowywana w suchym miejscu. Po goleniu, nogi należy ponownie nawilżyć za pomocą balsamu. Po zastosowaniu wszystkich wymienionych powyżej kroków, problem truskawkowych nóg powinien zniknąć bezpowrotnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.